Фестывал фальклорнага мастацтва “Радавод”

Опубликовано: 16 марта 2019 г.

16 сакавіка 2019 года вучні нашай школы прынялі удзел у занальным этапе VII абласнога фестываля фальклорнага мастацтва “Радавод”

У папярэднім, раённым, этапе яны атрымалі 1-е месца ўнамінацыі “дэманстрацыя аўтэнтычнага касцюма” і 3-е месца ўнамінацыі “фальклорнае чытанне”. У намінацыі “дэманстрацыя аўтэнтычнага касцюма” выступіў вучань 10 класа Міхайлоўскі  Арцём,які прадставіў калекцыю адзення сваіх продкаў (кіраўнік Міхайлоўская Наталля Віктараўна).У якасці маделяў выступілі вучні 8 “Б” класа Міневіч Максім,Скрыпель  Дзімітрый і вучаніца 5 “А” класа Саўчук Марыя.А намінацыю “фальклорнае чытанне” прадставілі вучні 5 “А” класа Корсак Аляксандр, Чурылава Таццяна(кіраўнік Міхайлоўская Наталля Віктараўна).