Міжнародны дзень роднай мовы

Опубликовано: 25 февраля 2020 г.

Кожны чалавек павінен ведаць сваю мову, умець спяваць народныя песні, танчыць народныя танцы, ведаць, як адзначаліся зпрадвеку святы на нашай зямлі. З нагоды Дня роднай мовы, бібліятэка падрыхтавала вусны часопіс “Сэрцам роднана слова краніся…”. Вучні 5”Б” і 6 “А” классаў з задавальненнем перагарнулі яго старонкі. Цікавым было даведацца, якія стравы беларускай кухні з'яўляюцца візітнай карткай нашай краіны, таксама пазнаёміліся з даўно забытымі рэчамі , паслухалі легенду аб тым, што адбылося аднойчы ў даўнія часы, калі людзі аднаго краю палічылі, быццам іх мова непрыгожая. Прачытаў верш Віктара Шведа “10 запаведзяў” вучні пераканаліся - “…толькі з мовай жыцця век”.