Победители районного этапа областного фестиваля "РАДАВОД"

Опубликовано: 20 марта 2019 г.

9 сакавіка 2019 года адбыўся раённы этап  VII абласнога фестываля фальклорнага мастацтва “Радавод”,у якім прынялі удзел і нашы таленавітыя вучні.У намінацыі  “дэманстрацыя аўтэнтычнага касцюма” 1 месца заняў вучань 10 класа Міхайлоўскі  Арцём,які прадставіў калекцыю адзення сваіх продкаў.У якасці маделяў выступілі вучні 8 “Б” класа Міневіч Максім,Скрыпель  Дзімітрый і вучаніца 5 “А” класа Саўчук Марыя (кіраўнік Міхайлоўская Н.В.). А ў намінацыі “фальклорнае чытанне” 3 месца атрымалі вучні 5 “А” класа Корсак Аляксандр,Чурылава Таццяна,вучні 5 “А” класа (кіраўнік Міхайлоўская Н.В.). Вучні 5”Б” класа зацікавіліся кулінарнымі  традыцыямі  Драгічыншчыны, запісалі  рэцэпты страў ад сваіх бабуль і матуль,прадставілі  разнастайныя традыцыйныя стравы сваёй мясцовасці і таксама атрымалі грамату за актыўны ўдзел (кіраўнік Навумчык Т.А.)

Віншуем  пераможцаў  раённага этапа абласнога фестывалю фальклорнага мастацтва “Радавод” і жадаем творчых поспехаў!