Рускай мове дай разгрузку – размаўляй па - беларуску

Опубликовано: 21 февраля 2017 г.

21 лютага вучні пачатковых класаў прынялі ўдзел у дні навукі, які быў прыўрочаны да міжнароднага дня роднай мовы. Ен праходзіў пад дэвізам: «Рускай мове дай разгрузку – размаўляй па - беларуску». Вучні  ўдзельнічалі ў выставе кніг «Наш родны край прыгожы самы», конкурсе малюнкаў «Прыгожыя прасторы  Драгічыншчыны маёй», конкурсе вершаў «Сэрцам роднага слова краніся». Цікава прайшлі ўрокі па беларуская мове і літаратуры, ЧЗС “Беларускія гульні”. Добра паказалі вучні свае веды і ў гульнях: «Гэтыя цікавыя беларускія загадкі», «Сем цудаў Беларусі» і «Краіна, дзе мы жывем». Па выніках, якія былі падведзены на лінейцы, усе вучні атрымалі падзякі.